Loading…

Serwis Odśnieżarek

Mobilny Mechanik Warszawa, nasza firma działa z dojazdem jako mobilny warsztat i serwis do odśnieżarek i spycharek śniegu.
Kontakt

Porada serwisowa Pioneer A-9 [Reduktor Szumu] #268

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689W tym odcinku, kolejna porcja porad serwisowych. Tym razem związanych z naprawą wzmacniacza Pioneer A-9, który jest uważany za bardzo trudny w serwisie. Spróbujemy przełamać ten stereotyp.

Jeśli spodobał Wam się odcinek, zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebook’u:
https://www.facebook.com/ReduktorSzumu/
Jeśli macie jakieś sugestie w sprawie tematów kolejnych odcinków, kierujcie je na:
reduktorszumu@gmail.com
Zapraszamy także na nasz drugi kanał o tematyce szeroko pojętej elektroniki – RS Elektronika
https://www.youtube.com/channel/UC3TAqUdZld-6B76GqrFEV8g

Zapraszamy na stronę http://reduktorszumu.cupsell.pl do zakupu koszulek i gadżetów z logiem Reduktora Szumu. W ten sposób możecie przyczynić się do rozwoju naszego kanału.

Pobrane z Youtube Naprawa Odśnieżarki. PROFESJONALNY I NIEDROGI SERWIS ODŚNIEŻAREK. Naprawiamy urządzenia ogrodnicze, leśne, sprzęt budowlany i inne w Warszawie. Wykonujemy naprawy i serwis kosiarek na terenie Warszawy i okolic. W serwisie pilarki Stihl, kosiarki Viking i wiele innych elementów które nasz mechanik z dojazdem pomaga serwisować i naprawiać. Serwis i naprawa, Nasza firma prowadzi usługi Naprawa odśnieżarek w Warszawie.

Zgłaszanie Awarii
+48 780 908 996 

Dodatkowo w ofercie naszej firmy posiadamy ponad 300 różnych usług oraz wykwalifikowanych serwisantów którzy naprawiają 7/24h, wymieniają, regenerują, serwisują sprzęt i świadczą dla was usługi budowlano remontowe, elektryki, hydrauliki, ślusarza, wymiany i naprawy bram i zamków tzw. złota rączka!

Doświadczenie: Lokalizacja Obsługiwana:Kontakt Bezpośredni
Elektryk Serwis Dom & Mieszkanie, Maszyny, Bramy, Drzwi, Naprawy SprzętówWarszawa oraz: Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Józefów 534 649 204
Elektryk Serwis Dom & Mieszkanie, Maszyny oraz serwisantWarszawa oraz: Nowy Dwór Mazowiecki, Serock, Nasielsk Legionowo, Łomianki, Marki696 697 992
Elektronik i Elektryk SamochodowyWarszawa Ursus, Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, magdalenka Ochota, Lotnisko Chopina788 519 372
Elektryk Samochodowy i Sprzętów i Maszyn Fitness, Serwis AGD i RTV, Naprawy z dojazdem. Cała Warszawa Śródmieście, Mokotów, Wola, Praga, Żoliborz, Bielany Żerań +70km poza Warszawę!791 947 108
Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

25 thoughts on “Porada serwisowa Pioneer A-9 [Reduktor Szumu] #268

 1. Brakuje u Pana na filmach materiału poświęconego odtwarzaczom przenośnym, a chętnie posłuchałbym o historii tego gatunku i wiodących konstrukcjach, od walkmanów, przez odtwarzacze cd aż do ery cyfrowej

 2. Kiedys polowałem na A-9 i do tsgo kaseciak oraz tuner. Przebywanie w towarzystwie tego sprzętu to jak przy konsoli statku kosmicznego. Jak widać z tsgo filmu A-9 jest w serwisie podobnie kosmiczna.

 3. Ten PR-ek to przykład błędu konstrukcyjnego. Ciekawe czy projektant był świadomy tego, co się stanie w przypadku przerwy w ścieżce, lub też objawach „trzeszczenia” podczas regulacji? Otóż wówczas dojdzie do niekontrolowanego wzrostu prądu spoczynkowego, co w skrajnych przypadkach doprowadzi do spalenia tranzystorów końcowych. Może zamiast diod lepiej było użyć układu z tranzystorem?
  Wiem o tym, bo sam popełniłem ten błąd, nawet wzorując się na pewnych rozwiązaniach innych autorów. Otóż PR był podłączony w układzie potencjometrycznym, czy ślizg na bazę tranzystora regulacyjnego. Problemy z paleniem się tranzystorów (MOSFET) występowały w trakcie regulacji prądu spoczynkowego. Wtedy sądziłem że to wina ładunków elektrostatycznych, uszkodzenia przez ESD. Gdy po wymianie tranzystorów po raz trzeci nie dotykałem regulacji prądu spoczynkowego, wzmacniacz działa do dzisiaj. Teraz wiem że to skutek trzeszczenia/przerwy w obwodzie. We wzmacniaczu od którego podpatrzyłem rozwiązanie później zrobiłem modyfikację — połączenie ślizgacza z początkiem PR, tak aby w przypadku przerwy następowało pełne nasycenie tranzystora i maksymalne zmniejszenie prądu spoczynkowego (regulacja po stronie emitera). Prócz zworki trzeba było jeszcze skorygować wartości rezystorów w obwodzie, bo był zły zakres regulacji.
  Inna sprawa że też trafiłem na wadliwy PR w sprzęcie ZSRR, sam PR wyglądał na produkt z PRL… Ogólnie miał 22 kΩ pomiędzy końcówkami, ale zakres regulacji zaczynał się od 5 kΩ (z przeskokiem od zera), więc prawidłowej regulacji nie dało się dokonać.

 4. Firma Sanken przestała produkować "szerokie" sankeny w lipcu 2018 . Tak więc kupienie tych tranzystorów obecnie jest obarczone dużą dozą prawdopodobieństwa , że kupujemy "podróbki".
  Pozdrawiam…Marek

 5. Nie wiem jakim cudem obejrzałem niemal cały ten film. Kompletnie nie znam się na czymkolwiek w temacie naprawa i zupełnie nic nie zrozumiałem nawet z minuty tego filmu. Jednak bardzo ciekawie się to ogląda. 😀 Pozdrawiam, dzięki za tę dziwną podróż w nieznane.

 6. Proszę określić (prawdziwie) ile spędził Pan godzin przy tym wzmacniaczu. Sądzę że ok. tygodnia, oczywiście z przerwami na sen i pracę zawodową. Taką cierpliwość mają tylko PASJONaCi. Pozdrawiam Mariusz z Rzeszowa.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!