Loading…

Serwis Odśnieżarek

Mobilny Mechanik Warszawa, nasza firma działa z dojazdem jako mobilny warsztat i serwis do odśnieżarek i spycharek śniegu.
Kontakt

Fotowoltaika – odśnieżarka za 80 zł. Jak w tej roli sprawdzi się "ściągaczka" i kij teleskopowy.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689Cześć Witajcie. Zima nie odpuszcza. Śniegu przybywa. Więc dzisiaj kolejna próba, odśnieżania paneli fotowoltaicznych. Sami zobaczcie i oceńcie.
Czy czekać na ” samo odśnieżenie” paneli?.
Czy odśnieżyć je w nie całe 10 minut? ( w moim przypadku).
Zaznaczę również, że ” machanie czymkolwiek” nad panelami , może się źle skończyć. A film ma charakter poglądowy.

#OdśnieżanieFotowoltaiki, #RPGarażowo, #Inne

Pobrane z Youtube Naprawa Odśnieżarki. PROFESJONALNY I NIEDROGI SERWIS ODŚNIEŻAREK. Naprawiamy urządzenia ogrodnicze, leśne, sprzęt budowlany i inne w Warszawie. Wykonujemy naprawy i serwis kosiarek na terenie Warszawy i okolic. W serwisie pilarki Stihl, kosiarki Viking i wiele innych elementów które nasz mechanik z dojazdem pomaga serwisować i naprawiać. Serwis i naprawa, Nasza firma prowadzi usługi Naprawa odśnieżarek w Warszawie.

Posiadamy 10 mobilnych mechaników w Warszawie
+ Sieć Warsztatów Samochodowych

Mobilny Elektryk
+48 570 933 114 

Zajęte dzwoń dalej! ⬇️

Mobilny Mechanik Warszawa
+48 512 149 689

34 thoughts on “Fotowoltaika – odśnieżarka za 80 zł. Jak w tej roli sprawdzi się "ściągaczka" i kij teleskopowy.

 1. Mój komentarz jest tylko dla tych, którzy widzą sens w odśnieżaniu paneli. Kupiłem w sklepie Jula na dziale motoryzacyjnym szczotkę do mycia. Jest to teleskopowa szczotka, po rozsunięciu trzech elementów osiąga 5 m długości. Szczotka jest wykonana z miękkiego włosia. Z drugiej strony ma końcówkę na wąż do wody. Latem bez problemu można umyć panele. W grudniu dwa razy odśnieżałem panele i dlatego miałem dobry wynik grudnia. Cena 149,00 złotych. Pozdrawiam

 2. Montowałeś do tej ściągaczki swoją gumę? W sklepach widzę same takie chamskie, cienkie a widzę, że u Ciebie taka porządniejsza, gruba i miękka – jak taką znaleźć?

 3. Fajny materiał chyba też sobie kupię jeśli nie porysuje bo miękka miotła może mieć trochę piasku w sobie i porysuje już na zawsze. Warto odśnieżać tylko wtedy gdy zimą będzie dużo śniegu a śniegu po kolana, gdy pada co godzinę to logiczne że nie warto ale gdy zapowiadają słońce w zimie to warto zebrać bo zanim to stopnieje to będzie zachód słońca. Ja mam nisko ale panele w 2 rzędy więc 4 metry teleskopową rurkę trzeba i bez drabiny bezpiecznie. Odśnieżać muszą ludzie co mają akumulatory Off-Grid .

 4. Hej.
  Brawo ten sam patent stosuję od początku tej zimy.
  Też mam w miarę dobry dostęp.
  Nie ma co się przejmować tymi co krytykują no siedzą w domu i nic nie robią. A zazdrość ich zżera że nam wpada kilka darmowych kilowatów.
  Inni to ekolodzy co z węgla prąd to be z paneli be a z atomu to cacy.
  Skoro węgiel to smog panel problem z utylizacja to co z energii atomowej nie ma odpadu szkodliwego. Jeszcze nasze po sto kroć prawnuki z odpadem z elektrowni atomowych nie będą wiedzieli co zrobić. Więc szkoda czasu na takie gadanie

 5. Witam mówisz o pieniądzach 0.68groszy nie warto zdrowia tracić te 100kW/h nabije z 10 kW kolega odśnieżał i połamany w gipsie leży bo 20 zł by zyskał a złamanie i uraz głowy poważny na tyle że uraz do końca życia ile by zyskał góra 2 tyś zł na 20lat polecam tak przewymiarować instalację że jak ją zasypie na 3 miesiące zimą to lato nam tyle da że mogą być zasypane. Zdrowie ważniejsze instalacje na gruncie można sobie odśnieżać ale nie dachy co ryzykuje sie upadkiem. Rozsądku proszę zachować kolega Chytry i jest z urazem głowy do końca życia nie polecam chyba że masz dobrego 😇👼

 6. Ja odsniezalem, ale głównie ze względu że to pierwszy sezon zimowy i chciałem zbierać statsy. Tak realnie patrząc to warto tylko przed słoneczna pogodą. Wogole to w skali zimy walka o jakieś 100kw , około 1,7% rocznego uzysku.

 7. Miałem tydzień urlopu to codziennie byłem na dachu pomachac miotelka. Wg mnie to wcześniej warto popatrzeć na radar pogodowy. Jak mają przyjść przejasnienia to gra jest warta świeczki.

 8. W tej ściągaczce to trzeba by kat zmienić bo śruba rysuje. Produkcja zimą to 10 % letniej produkcji .
  Odśnieżanie kilka razy dziennie to wymaga wizyty i doktora od głowy. Sory ale to jakaś obsesja.

 9. Cześć Wodzu! Aleś fajną wycieraczkę wymodził.Ja bym w miejscu połączenia tych dwu kijów w środek dał jeszcze rurkę nawet aluminiową i wtedy to nitować.Ale każdy robi po swojemu.Masz rację ze lepsze 300W niż nic.Ja mam wokół siebie ludzi z PV. Tak szczerze to na 20 domów w okół chyba tylko ja i jeden dom nie mamy PV. I pękam ze śmiechu jak się idą pier…ć wyliczenia tych "Krezusów" bo panele no stop pod śniegiem. g. ich wyliczeń po 7 latach mają być na ZERO tylko przy maksymalnej mocy 365dni w roku. Jeden sąsiad to ma prawie na płasko zamontowane.A swoją drogą ciekawe jak działają te "autonomiczne domy" oparte głównie o PV i wiatr którymi tak chwalą sie dziś ekolodzy. W naszym klimacie to bym w takim domu zamarzł i umarł z głodu. Pozdrawiam Cię serdecznie Piotrek!

 10. W twoim przypadku ma to sens, bo jest w miarę bezpieczne i łatwe w wykonaniu,chodzi mi o samo odśnieżanie. Ja mam wysoki budynek,o stosunkowo stromym dachu i u mnie jest to czynność niebezpieczna, nie warta ryzyka, gdyż musiał bym każdorazowo wchodzić na dach. Nie jestem w stanie tego zrobić z poza dachu, nawet przy użyciu takiego sprytnego urządzenia.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!